czwartek, 26 marca 2009

Dni Jazzu w Cieszynie

Strefa Jazzu serdecznie zaprasza na jedyną w swoim rodzaju imprezę muzyczną: "Dni Jazzu w Cieszynie". Wydarzenie to będzie miało miejsce na terenie campusu akademickiego UŚ w Cieszynie w dniach 15-16 kwietnia. Dzień pierwszy zainauguruje wykład w formie warsztatu gitarzysty jazzowego Marka Dykty, któremu towarzyszyć będzie sekcja akompaniująca- perkusista Adam Buczek, oraz basista Adam Kowalewski (początek spotkania o godzinie 14 w sali kameralnej 129 budynku głównego). Tego samego dnia o godzinie 20 w klubie studenckim "Panopticum" odbędzie się koncert formacji Marek Dykta Trio w wyżej wymienionym składzie.
Dzień drugi rozpocznie warsztatowy wykład saksofonisty Jerzego Główczewskiego, na który zapraszamy o godzinie 13 do sali 107 Instytutu Muzyki. W tym samym dniu warsztaty wokalne poprowadzi wokalista jazzowy Janusz Szrom (odbędą się one również w sali 107 Instytutu Muzyki o godzinie 15).
Warsztatom towarzyszyć będzie wystawa fotografii Jerzego Pustelnika (hall budynku głównego UŚ).
Współoganizatorami wydarzenia są: Instytut Muzyki w Cieszynie, Wydział Artstyczny UŚ, Samorząd Studencki UŚ. Warsztaty odbywają się w ramach Festiwalu Nauki Uniwersytetu Śląskiego.
Bliższe informacje na temat wykładowców zostaną podane wkrótce.Brak komentarzy: